Vše co se točí kolem počítačů

Windows Xp ala windows Vista

 

Blax 0.5 - Windows Vista ThemeVzhled operačního systému je pro mnohé uživatele velmi žhavé téma a tak jsem rád, že vám mohu představit další "nový" vzhled pro Windows XP, který se nechal inspirovat - hádejte čím - ano, Windows Vistama. Grafický theme se jmenuje Blax (nyní ve verzi 0.5). Stáhnout si jej může z rapidsharu velikost RARu je pouhých 1,7 MB. Jako bonus je v RARu i Segoeui font, který je defaultním písmem pro Windows Vista a můžete jej tedy používat i jako defaultní font v tomto grafickém vzhledu Blax ve vašich XPéčkách. Osobně to určitě mohu doporučit, neboť minimálně je to změna a font je skutečně povedený.

Blax 0.5 - Windows Vista Theme 

Postup na instalaci je jednoduchý. Celou složku Blax a soubor Blax.theme z archívu nakopírujete do C:WINDOWSResourcesThemes. To je vše, pak stačí jen dvojklikem spustit Blax.theme, čímž se vám otevře dialogové okno Zobrazení - Vlastnosti, záložka Vzhled. V roletce Barevné schéma si už jen vybíráte ze 3 vzhledů tohoto motivu - černý, tmavě modrý a jasná modř.

Pokud chcete používat i zmíňený font Segoeui, pak musíte tento font nejprve nainstalovat, tedy - Ovládácí panely - Písma - Soubor - Nainstalovat nové písmo a pak stačí jen ukázat na umístění tohoto fontu na vašem disku a písmo se nainstaluje. Pak ve vlastnosech zobrazení, na záložce vzhled vyberete u daného Blax motivu v roletce Velikost písma požadovaný font Segoe a kliknete použít.

Dále je v RAR archivu i složka Cursors, tedy můžete si upravit i vzhled kurzorů. Obsah této složky nakopírujte do C:WINDOWSCursors. Pak musíte manuálně nastavit kurzory pro jednotlivé akce v Ovládacích panelech - Myš - záložka Ukazatele.