Vše co se točí kolem počítačů

Skype 3.0

Skype - volejte zdarma do celého světaVím, že pro některé je tento článek nošením sekvojů do deštného pralesa, ale pro ostatní to může znamenat konečné procitnutí z léta trvající letargie. Skype je fenomén dnešní moderní softwarové komunikační doby. Nainstalováním Skype 3.0 získáte možnost telefonovat si s kýmkoliv, kdo používá stejný program zcela zadarmo. Přirovnání by Skype snesl snad s instant messengery alá ICQ, které také nabízí možnosti hlasové komunikace. Co si ale budeme povídat, Skype je v telefonování přes internet prostě nejlepší. Navíc po zakoupení kreditu lze volat i do pevných a mobilních síti za zvýhodněné tarify. Skype však lze využít i jako běžný instant messenger a posílat si zprávy jako přes ICQ a jemu podobným programům.

Založení nového účtu na SkypeJak tedy začít se Skypem? Stačí si jej nejprve stáhnout z českých stránek Skype.com (velikost instalačního souboru je 19,3 MB) a poté nainstalovat. Po spuštění se musíte zaregistrovat. Zadáte tedy své celé jméno, dále jméno, pod kterým budete k nalezení na síti Skype, tedy většinou vaši přezdívku, a nakonec heslo, které ještě potvrdíte a zathrnete, že souhlasíte s podmínkama. Teď vám již nic nebrání se přihlásit. Při přihlášení máte možnost volby, zda se má Skype sám spouštět při startu vašeho elektronkového miláčka, který neumí pořádně ani do dvou napočítat... bohatě si vystačí s nulou a jedničkou :o) Další možností je pak automatické přihlášení vašeho účtu po startu Skype.

SkypePoté již jen potřebujete mít v kontaktním listu nějaké ty lidičky, se kterými byste rádi pokecali. Stačí v menu zvolit Kontakty - Přidat kontakt a můžete přidat uživatele, pokud znáte jeho celé jméno nebo skype jméno nebo e-mailovou adresu. Popřípadě můžete použít vyhledávání Kontakty - Hledat Skype uživatele a najít potřebnou osobu podle zadaných indícií.

Když pak kliknete pravým myšítkem na daný kontakt vyskočí vám široká nabídka možností a můžete začít chatovat, telefonovat nebo odesílat soubory. Se Skypem tak můžete být v kontaktu s kýmkoliv, kdo používá Skype. Osobně si jej nemohu vynachválit při obchodních jednáních s klienty. Výbornou věcí je podpora multichatu i audio konferencí. Tím ovšem možnosti Skype nekončí. Po zakoupení kreditu můžete volat do všech sítí jak pevných, tak mobilních. Osobně jsem službu nezkoušel, takže vám ji nemohu blíže popsat. Každopádně tato možnost zde je a rozhodně může být pro některé uživatele cenově velmi výhodná.

Skype ke stazení ZDE